تبلیغات
وب سایت شخصی حسین مردان پور - آزمون برادری(خود سنجی)

وب سایت شخصی حسین مردان پور

امیرالمؤمنین علی (ع) روایت کرده‌است که رسول مکرم اسلام (ص) فرمود: هر مسلمانی بر برادر خود «30 حق» دارد که ذمه او بری نمی‌شود، مگر اینکه آن را ادا کند یا صاحب حق بر او ببخشد:
1- لغزش او را عفو کند 2- گریه اش را ترحم و دلسوزی کند 3- عیب او را بپوشاند 4- خطا او را نادیده گیرد 5- عذرش را بپذیرد 6- در غیاب او نگذارد غیبت و بدگوئی او را بنمایند 7- همیشه ناصح و خیر خواه او باشد 8- دوستی او را حفظ کند 9- نگذارد مدیون مردم شود 10- چون مریض شود او راعیادت نماید 11- در وقت مردن او حاضر شود 12- دعوت او را بپذیرد 13- هدیه او را قبول کند 14- رفت آمد با او را قطع نکند 15- از محبت او تشکر کند 16- با حسن نیت او را یاری دهد 17- در حفظ محارم و عفت او کوشش کند 18- حاجت او را بر آورد 19- در حاجات او شفیع او بشود 20- عطسه او را طلب خیر کند 21- در حال گمراهی او را هدایت نماید 22- سلامش را جواب گوید 23- سخن او را خوب تعبیر کند 24- به حیوانات او ترحم نماید 25-سوگندش را بپذیرد 26- با دوستانش دوستی کند و با او دشمنی ننماید 27- در حال ظلم و مظلوم بودن او را یاری نماید به ا ین طریق که در حال ظلم کردن او را از ظلم باز دارد و در حال مظلومیت او را در گرفتن حق کمک نماید 28- او را خوار نکند و تسلیم دشمن ننماید 29- آن خوبی ها که برای خود می خواهد برای او نیز خواستار باشد 30- و بدی هائی که برای خود دوست ندارد برای او نپسندد. بعد فرمودند: شنیدم رسول خدا (صلی الله علیه و آله) فرمودند: اگر یکی از شما نسبت به حقوق برادری مسامحه نماید روز قیامت از وی مطالبه می شود و قضا می گردد.[1]
باز برگردیم و به این حقوق دقت كنیم چه قدر عمیق است و دقیق؟! ما چقدر سخن پیامبر عزیز اسلام(حضرت محمد(ص) را اجرا می‌كنیم. بنابراین ما وظیفه داریم مسلمانان را حمایت مالی، كلامی، عاطفی، اطلاعاتی و شناختی و سیاسی و معنوی...كنیم. آیا واقعاً مسلمان می‌تواند در برابر كشتار در سوریه و فلسطین وغزه و عراق بی‌تفاوت باشد و اشكال كند كه چرا ایران اسلامی به كشورهای دیگر كمك مالی می‌كند؟ اگر این طور است نمره بالایی در آزمون برادری و مسلمانی نمی‌گیریم. آزمونی كه خود پیامبر مشخص كرده‌اند كه نقطه اشتراك مسلمانان است.پس بیاییم همه با هم در مقابل این کافران وحشی و گرگ صفت و کودک کش بایستیم وبه وظیفه خود عمل کنیم تا فردای قیامت در پیش پیامبر اعظم رو سفید باشیم.
طبقه بندی: سیاسی،  عبادی،  اجتماعی،  اخلاقی، 
برچسب ها: غزه، فلسطین، عراق، سوریه، کفر، ظلم، مظلوم،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 27 مرداد 1393 توسط : حسین مردان پور