تبلیغات
وب سایت شخصی حسین مردان پور - مطالب فروردین 1393

وب سایت شخصی حسین مردان پور

میلاد بانوی فضیلت و پاکی

 

 مبارک باد

بیانات امام خامنه ای در دیدار جمعى از بانوان برگزیده كشور(30/1/92):

تصوّر از زن در خانه، تصوّر یک موجود درجهى دویى [است‌] که موظّف به خدمتگزارى به دیگران است؛ این تصوّر بین خیلىها هست - حالا بعضىها به زبان مىآورند، بهرو مىآورند، بعضىها هم به رو نمىآورند، امّا در دلشان این است -این درست نقطهى مقابل آن چیزى است که اسلام بیان کرده است. من مکرّر عرض کردهام این حدیث معروف را که«اَلمَرأَةُ رَیحانَةٌ وَ لَیسَت بِقَهرَمانَة»؛(۳) قهرمان، در تعبیرات رایج عربى، به آن کارگزار میگویند؛ مثل «اَمَرَ قَهرِمانَهُ بِکَذا»؛ مثلاً فلان صاحب ملک و املاک فراوان به قهرمان خودش، یعنى آن کسى که کارگزار امور این املاک است، گفت؛ به این میگویند «قهرمان». در این حدیث میگوید: خیال نکن زن کارگزار تو داخل خانه است که باید کارهاى خانه را [انجام دهد]؛ اینجورى نیست. خب ببینید، این خودش یک فصلى است که از آن چندین فصل گشوده میشود: مسئلهى احترام کار زن در خانه و عدم الزام او، مجبور نبودن او، قابل خریدارى شدن این کار یعنى قابل مبادلهى با پول؛ این است. اینها چیزهایى است که خب در اسلام هست، در فقه اسلام هست؛ همانطور که اشاره کردند ایشان، واقعاً فقه ما فقه مترقّى و برجستهاى است. یک چیزهایى از آن را بعضى میگیرند، یک چیزهایى از آن را فراموش میکنند، یک چیزهایى را هم بهخاطر هماهنگى با این افکار هوچیگرانهى غربى از اینرو به آنرو میکنند؛ این را هم دیدهایم ما.

طبقه بندی: اجتماعی،  اخلاقی، 
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 31 فروردین 1393 توسط : حسین مردان پور

ضرورت مودت و محبت مرد در خانواده

زن، امانت خدا

امام صادق(ع) می فرماید كسی كه زن می گیرد باید او را اكرام كند و گرامیش دارد.


ادامه مطلب


طبقه بندی: خانواده،  اجتماعی،  تربیتی،  اخلاقی، 
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 27 فروردین 1393 توسط : حسین مردان پور

4 - ایثار و گذشت

در بسیاری از مشاوره ها وقتی سخن از گذشت به میان می آید، معمولاً این جمله ها شنیده می شود: "حقم است"، "مگر چیزی بیشتر از حقم خواستم؟"، "تا كی از حقم بگذرم؟"، "مگر خواستن حق جرم است؟"، "از قدیم گفته اند حق گرفتنی است، دادنی نیست" و ...


ادامه مطلب


طبقه بندی: خانواده،  اجتماعی،  اخلاقی،  تربیتی، 
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 20 فروردین 1393 توسط : حسین مردان پور

سیره وگفتار ائمه (ع) درتعامل با همسران

بدون تردید رسیدن به سعادت دنیا و آخرت و حیات طیبه انسانی، آرزوی مشترك تمامی انسان ها است كه ریشه در فطرت آنان دارد.در این راستا زنان و مردان هر كدام جایگاه و نقش خاص خود را دارند كه در صورت ایفای نقش و رسالت واقعی و درست خود غرض خلقت را حاصل می كنند. این همان مطلبی است كه خداوند با عبارت و عاشروهن بالمعروف (سوره نساء آیه 19) آن را مورد تاكید قرارمی دهد.امام صادق (ع) درحق زنان می فرماید: من اخلاق الانبیاء حب النساء؛ محبت نسبت به زن از اخلاق انبیاء است.


ادامه مطلب


طبقه بندی: خانواده،  اجتماعی،  تربیتی، 
برچسب ها: محبت، احترا م به همسر، عفو،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 17 فروردین 1393 توسط : حسین مردان پور